66 Ахмед Елахмар

21
#
66
Име
Ахмед Елахмар
Националност
egy Египет
Позиција
десен бек
Висина
186
Тежина
82
Моментално игра за
ЕГИПЕТ
Години
37

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ032

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ0195