66 Антон Линдског

16
#
66
Име
Антон Линдског
Националност
swe Шведска
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
110
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
27

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА324