19 Антонио Бурчевски

125
#
19
Име
Антонио Бурчевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
189
Тежина
88
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
20

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП2016