22 Андреј Пешевски

41
#
22
Име
Андреј Пешевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Моментално игра за
СКОПЈЕ 2020
Години
18

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 202021720