22 Андерс Захаријасен

18
#
22
Име
Андерс Захаријасен
Националност
den Данска
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
96
Моментално игра за
ДАНСКА, ГОГ
Години
30

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА153

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГОГ262

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА1107