18 Ангелче Органџиев

94
#
18
Име
Ангелче Органџиев
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
196
Тежина
110
Моментално игра за
РАДОВИШ
Години
25

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022РАДОВИШ4258