8 Алфред Јонсон

39
#
8
Име
Алфред Јонсон
Националност
swe Шведска
Позиција
лев бек
Висина
193
Тежина
96
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
23

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА023

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0127