94 Али Сафар

49
#
94
Име
Али Сафар
Националност
kuw Кувајт
Позиција
голман
Висина
199
Тежина
109
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
28

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961014

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961001