2 Александар Тренчевски

184
#
2
Име
Александар Тренчевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
186
Тежина
110
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Претходни Екипи
АСТРАИОН
Години
32

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП145015

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021АСТРАИОН1144