16 Александар Мицев

36
#
16
Име
Александар Мицев
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
183
Тежина
90
Моментално игра за
МЛАДОСТ 1977
Претходни Екипи
ТИКВЕШ 2014
Години
20

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЛАДОСТ 19770013

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ТИКВЕШ 20140010