Охрид минимално поразен од Дубочица

Македонскиот суперлигаш Охрид забележа минимален пораз од Дубочица во подготвителната фаза во соседна Србија.

Охриѓани во натпревар во кој шанса имаа сите играчи, беа поразени со еден гол разлика, 27:26.

Иако составот на Стевче Алушовски на пауза имаше три позитива, 15:12, сепак, во вториот дел домаќинот беше подобриот противник на теренот.

Најефикасни во Охрид беа Теимураз Орјоникидзе со девет и Гоце Ојлески со шест погодоци.

Охрид во вториот дел од сезоната ќе игра во плеј-оф фазата во Супер лигата и ќе се бори за едно од местата кои што водат во Европа.