Металург РА во Хрватска се загрева за плеј-офот за елитата

Тимот на Металург РА, како ретко кој прволигаш, одработува дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната во странство.

Момците од Автокоманда се на подготовки во хрватскиот град Пореч и веќе одиграа и тренинг натпревар со словенечкиот Слован.

Предводени од капитенот Јаков Пановски, како и искусниот Горан Печенковски, ракометарите на Металург РА кон крајот на февруари ќе ја започнат борбата за Супер лига.

Наскоро би требало да бидат промовирани и неколку засилувања што ќе му помогнат на тимот да се вмеша во борбата за елитната конкуренција.

Металург РА со еден бод ќе го започне плеј-офот, а во првото коло ќе се сретне на домашен терен со Радовиш.