ИДЕАЛЕН ТИМ НА 14. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжи и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможуваше во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната.

На крајот од сезоната ќе ја избереме иделната седморка, а во меѓувреме за секое коло од плеј-оф и плеј-аут ви дадовме можност да го изберете најдобриот играч во идеалниот тим што го предлага тимот на 24Ракомет.

Ние ги одбравме најдобрите седум. Со помош на вашите гласови ќе го одбереме ракометарот кој ќе биде МВП на 14 коло од плеј-оф/аут во суперлигашката конкуренција.

Едноставно, гласајте за ракометарот за кој сметате дека бил меѓу најдобрите и го одбележал ова коло.

Meѓу номинираните за ова коло има тројца ракометари од Еурофарм Пелистер и по еден ракометар од Пролет, Прилеп, Охрид и Куманово.

За МВП на колото ќе можете да гласате до петок до 12 часот.

Супер лига, 14. коло, резултати:

Плеј-оф

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – АЛКАЛОИД 32-28 (ИЗВЕШТАЈ)
БУТЕЛ СКОПЈЕ – ВАРДАР 25-31 (ИЗВЕШТАЈ)
ОХРИД – ТИКВЕШ 29-24 (ИЗВЕШТАЈ)
ПРОЛЕТ – СТРУГА 33-27 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР14130141
2ВАРДАР 196114120239
3АЛКАЛОИД1490530
4ОХРИД1490529
5ТИКВЕШ 20141470722
6БУТЕЛ14301110
7ПРОЛЕТ1430119
8СТРУГА1400140

Плеј-аут

АЕРОДРОМ – ВАРДАР НЕГОТИНО 0-10 служ.
ПРИЛЕП – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 31-24 (ИЗВЕШТАЈ)
ГОЛДЕН АРТ – СКОПЈЕ 35-26 (ИЗВЕШТАЈ)
МУЛТИ ЕСЕНС – КУМАНОВО 27-29 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1ПРИЛЕП14111236
2МРК КУМАНОВО14111235
3ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 214100433
4ВАРДАР НЕГОТИНО1480624
5МУЛТИЕСЕНС1471623
6ГОЛДЕН АРТ1451819
7СКОПЈЕ 20201420126
8АЕРОДРОМ1400142

СПОРЕД ВАС КОЈ Е МВП НА 14.КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГА?

Дарио Симоноски - пивот - Куманово
0.00%
Богдан Радивојевиќ - десно крило - Еурофарм Пелистер
0.00%
Нејц Цехте - десен бек - Еурофарм Пелистер
0.00%
Ласко Андоновски - среден бек - Пролет
0.00%
Филип Кузмановски - лев бек - Еурофарм Пелистер
0.00%
Гоце Ојлески - лево крило - Охрид
0.00%
Иван Ангелески - голман - Прилеп
0.00%

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 14. КОЛО ОД СУПЕРЛИГАШКИОТ ПЛЕЈ-ОФ/АУТ

Голман: Иван Ангелески (Прилеп) – Чуварот на мрежата имаше важна улога во убедливата победа над Еурофарм Пелистер 2.

Лево крило: Гоце Ојлески (Охрид) – Стружанецот беше најдобар стрелец во триумфот над Тиквеш.

Лев бек: Филип Кузмановски (Еурофарм Пелистер) – Капитенот на битолчани го водеше тимот до важната победа над вицепрвакот.

Среден бек: Ласко Андоновски (Пролет) – Искусниот среден бек беше предводник во победата над Струга.

Десен бек: Нејц Цехте (Еурофарм Пелистер) – Словенечкиот репрезентативец имаше важна улога во победата над тимот од Автокоманда.

Десно крило: Богдан Радивојевиќ (Еурофарм Пелистер) – Десното крило постигна шест гола против „сино-белите“ од Автокоманда.

Пивот: Дарио Симоноски (Куманово) – Стружанецот беше меѓу најдобрите во важниот триумф во борба за директен опстанок во Супер лигата.