ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Три меча од Купот на Македонија, двојна програма во Женската лига

Денес ќе се одиграат последните натпревари од елиминациското коло во Купот на Македонија во машка конкуренција.

Елиминациското коло ќе го затворат екипите на Металург Ра и Скопје, по што ќе бидат познати сите патници во главната фаза.

Во единственото женско сениорско натпреварување во Македонија ќе има два натпревари.

Вицепрвакот Куманово ќе гостува во Струга, додека Скопје на свој терен ќе го пречека Овче Поле СУ.

На програмата на Светското првенство 2023 ќе има шест дуели од групната фаза, сите ќе бидат во различен термин.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

12:00 АРГЕНТИНА – УКРАИНА (СП)

13:00 КИЧЕВО – ВАРДАР НЕГОТИНО (МАКЕДОНИЈА)

13:00 СКОПЈЕ – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (МАКЕДОНИЈА)

14:00 МЛАДОСТ – ОХРИД (МАКЕДОНИЈА)

14:15 ЧЕШКА – БРАЗИЛ (СП)

14:30 СТРУЖАНКА – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

15:00 МЕЛСУНГЕН – МАГДЕБУРГ (БУНДЕС)

15:00 ЦСКА – СТАВРОПОЛ (РУСИЈА)

15:30 АНГОЛА – ЈУЖНА КОРЕЈА (СП)

15:30 МОНПЕЛЈЕ – ЕКС АН ПРОВАНС (ФРАНЦИЈА)

16:00 МЕТАЛУРГ РА – СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

16:30 ХОЛАНДИЈА – ШПАНИЈА (СП)

16:30 БАЛИНГЕН – ХАНОВЕР (БУНДЕС)

16:30 БЕРГИШЕР – ШТУТГАРТ (БУНДЕС)

17:00 МИСТЕН – ПЛЗЕН (ЧЕШКА)

17:00 ПСЖ – СЕСОН (ФРАНЦИЈА)

18:00 СЛОВЕНИЈА – АВСТРИЈА (СП)

18:00 ФУКСЕ БЕРЛИН – ГЕПИНГЕН (БУНДЕС)

18:00 ЦЕЛЈЕ – ОРМОЖ (СЛОВЕНИЈА)

20:30 ФРАНЦИЈА – НОРВЕШКА (СП)