ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стружани го пречекуваат Тиквеш, Прилеп гостува во Неготино

Денес на домашна сцена ќе продолжат натпреварите од 10. коло од Супер лигата.

Екипата на Струга е домаќин на Тиквеш, додека тимот на Прилеп ќе му биде гостин на Вардар Неготино.

Стружани ќе се обидат да го изненадат Тиквеш, кој веќе има обезбедено билет во плеј-оф фазата.

Прилепчани во Неготино ќе бараат излез од резултатска криза и ќе атакуваат на првата гостинска победа.

Со натпреварот меѓу Гевгелија и Спартак ќе започне новото, 8. коло во единственото женско сениорско натпреварување во Македонија.

Дерби на колото ќе биде натпреварот на Куманово со амбициозниот тим на Чаир, кој во претходното коло доживеа убедлив пораз од Ѓорче Петров.

Низ Европа ќе се игра во поголемиот број земји, ќе има и дуели во Лигата на шампионите, Лигата на Европа и Европскиот Куп кај дамите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

12:00 ГЕВГЕЛИЈА – СПАРТАК (МАКЕДОНИЈА)

14:00 ВАЦ – КАСТАМОНУ (ЛИГА НА ЕВРОПА)

14:30 ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (МАКЕДОНИЈА)

14:30 СТРУГА- ТИКВЕШ (МАКЕДОНИЈА)

15:00 ГОГ – СКЈЕРН (ДАНСКА)

15:30 ПАРТИЗАН – РАДОВИШ (МАКЕДОНИЈА)

15:30 БАРСЕЛОНА – ФУКСЕ (СУПЕР ГЛОУБ)

16:00 АЛБОРГ – СИЛКЕБОРГ (ДАНСКА)

16:00 ФТЦ – ЗАГЛЕБЈЕ (ЛШ)

16:00 САВЕХОФ – ОДЕНСЕ (ЛШ)

16:30 КУМАНОВО – ЧАИР (МАКЕДОНИЈА)

16:30 БЕНИДОРМ – ЛА РИОХА (АСОБАЛ)

17:00 ХОЛАБРУН – ФЕРЛАХ (АВСТРИЈА)

17:00 СЕГЕД – ВЕСПРЕМ (УНГАРИЈА)

17:30 ШАМПИОН – МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА (МАКЕДОНИЈА)

17:30 БРНО – ПРАГА (ЧЕШКА)

18:00 МЛАДОСТ – АСТРАИОН (МАКЕДОНИЈА)

18:00 БРЕСТ – БУДУЌНОСТ (ЛШ)

18:00 ЧСМ – ДЕБРЕЦЕН (ЛШ)

18:00 ПОРТО – СПОРТИНГ (ПОРТУГАЛИЈА)

18:00 КОЊУХ – ХЕРЦЕГОВИНА (БИХ)

18:00 ДУБОЧИЦА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (СРБИЈА)

18:15 МАГДЕБУРГ – КЕЛЦЕ (СУПЕР ГЛОУБ)

18:30 ВАРДАР НЕГОТИНО – ПРИЛЕП (МАКЕДОНИЈА)

19:00 ЈАГОДИНА – ЛУБИН (ЛИГА НА ЕВРОПА)

19:00 СЕСВЕТЕ – ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА)

19:00 БЕРГИШЕР – ХАМБУРГ (БУНДЕС)

19:00 КРКА – ЦЕЛЈЕ (СЛОВЕНИЈА)

19:15 МАКЕДОНИЈА ЃП – ОВЧЕ ПОЛЕ (МАКЕДОНИЈА)

19:30 МЕТАЛОПЛАСТИКА – ПАРТИЗАН (СРБИЈА)

20:00 ДАНКЕРК – МОНПЕЛЈЕ (ФРАНЦИЈА)

20:00 БИТИГХЈАМ – ЃЕР (ЛШ)

20:15 ПОРЕЧ – НЕКСЕ (ХРВАТСКА)

21:00 НАВА – ВАЉАДОЛИД (АСОБАЛ)