ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Се игра низ цела Европа!

По возбудливиот викенд на Европското првенство 2024 кое се одржа во Германија и вчерашниот сиромашен ракометен ден, на денешната програма ќе има многу натпревари.

Свој настап ќе имаат поголемиот дел од македонските интернационалци, кои со своите клубови ќе атакуваат на нови победи.

Во неколку шампионати ќе се одигратат дерби натпревари, па така нѐ очекува богат ракометен ден.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:00 БАЈА МАРЕ – РАПИД (РОМАНИЈА)

15:30 МАШЕКА – АИСТ (БЕЛОРУСИЈА)

16:00 СКА МИНСК – МЕШКОВ БРЕСТ (БЕЛОРУСИЈА)

16:30 ВАЛЧЕА – ТАРГУ (РОМАНИЈА)

17:00 ДУНАЈВАРОШ – ДЕБРЕЦЕН (УНГАРИЈА)

17:00 ОЛИМПИЈАКОС – АЕК (ГРЦИЈА)

18:00 ФТЦ – МТК (УНГАРИЈА)

18:00 ПРЕШОВ – БИСТРИЦА (СЛОВАЧКА)

18:00 ПОДРАВКА – КОКА (ХРВАТСКА)

18:00 ТАЛИН – КЕХРА (ЕСТОНИЈА)

18:00 ПОЛВА – МИСТРА (ЕСТОНИЈА)

18:00 ВИЉАНДИ – ТАПА (ЕСТОНИЈА)

18:00 БРНО – СТРАКОНИЦЕ (ЧЕШКА)

18:00 ДУКЛА ПРАГА – КАРВИНА (ЧЕШКА)

18:00 ЛОВОСИЦЕ – МИСТЕК (ЧЕШКА)

18:00 ПЛЗЕН – ЈИЦИН (ЧЕШКА)

18:00 ГНИЕЗНО – КОБЕРЖИЦЕ (ПОЛСКА)

18:30 МАЛОМЕРИЦЕ – ЗУБРИ (ЧЕШКА)

19:00 СЕСВЕТЕ – ЛОК. ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА)

19:30 МЕЦ – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

20:00 БЕЗАНСОН – НАНТ (ФРАНЦИЈА)

20:00 ОДЕНСЕ – ВИБОРГ (ДАНСКА)

20:15 КАДЕТЕН – ЦИРИХ (ШВАЈЦАРИЈА)

20:30 НИЦА – ДИЖОН (ФРАНЦИЈА)

20:30 ПАРИЗ – БРЕСТ БРЕТАЊ (ФРАНЦИЈА)