ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ѓорче Петров сo домашнa обврскa, Митревски и Порто на гости во Франција

Актуелниот шампион во женска конкуренција, тимот на Ѓорче Петров, денес се враќа на обврските на домашна сцена.

Ракометарките на Ѓорче Петров против Скопје  ќе го одиграат заостанатиот натпревар од 8. коло во Женската лига.

Овој дуел беше одложен поради настапот на Ѓорче Петров на европска сцена, односно во Европскиот Куп.

Ѓорче Петров денешниот дуел со Скопје ќе го искористи за проверка на силите пред реваншот со белгискиот Ојпен.

На европска сцена со два натпревари ќе започне новото, 7. коло во Лигата на шампионите кај мажите.

Свој настап ќе има и голманот на македонската репрезентација Никола Митревски, кој со екипата на Порто ќе гстуваат во Франција кај Монпелје

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

13:00 ЗАЛАУ – МАГУРА (РОМАНИЈА)

14:00 КОЊАЛТИ – КАСТАМОНУ (ТУРЦИЈА)

16:30 БИСТРИЦА – БРАСОВ (РОМАНИЈА)

16:30 ВАЛЧЕА – ДУНАРЕА (РОМАНИЈА)

17:00 ПЛЗЕН – БРНО (ЧЕШКА)

18:00 КРАЈОВА – РАПИД (РОМАНИЈА)

18:00 КОБЕРЖИЦЕ – ЗАГЛЕБЈЕ (ПОЛСКА)

18:30 МАЛОМЕРИЦЕ – ЛОВОСИЦЕ (ЧЕШКА)

18:45 ЦЕЛЈЕ – ВЕСПРЕМ (ЛШ)

18:45 КОЛСТАД – ПСЖ (ЛШ)

19:00 СКОПЈЕ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (МАКЕДОНИЈА)

19:00 ЈАГОДИНА – МЛАДОСТ (СРБИЈА)

19:00 СКОВДЕ – АРАНАС (ШВЕДСКА)

19:00 БОЗЕН – ФАСАНО (ИТАЛИЈА)

20:00 ДИЖОН – БРЕСТ БРЕТАЊ (ФРАНЦИЈА)

20:45 МОНПЕЛЈЕ – ПОРТО (ЛШ)