ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Четири меча во Женска лига, еден суперлигашки двобој

На денешната програма во Македонија ќе има четири дуели од единственото женско сениорско натпреварување.

Како што е познато, старо-нов шампион кај дамите е тимот на Ѓорче Петров, кој трета година по ред ја освојува титулата.

Со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс ќе започне претпоследното, 13. коло во суперлигашкиот плеј-аут.

Овие две екипи веќе го изгубија суперлигашкиот статус и во наредната сезона ќе бидат дел од Првата лига.

Низ Европа ќе се игра во Чешка, Грција, Данска, Норвешка, Франција, Исланд, Унгарија…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:
12:30 МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА – СТРУЖАНКА (МАКЕДОНИЈА)
14:00 ОЛИМПИЈАКОС – ДРАМА (ГРЦИЈА)
15:30 ПЛЗЕН – КАРВИНА (ЧЕШКА)
16:00 ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)
18:00 ЧАИР – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)
18:00 ЛОВОСИЦЕ – КОПРИВНИЦЕ (ЧЕШКА)
18:00 БЕКЕШЧАБА – КИШВАРДА (УНГАРИЈА)
18:00 ИШТАД – САВЕХОФ (ШВЕДСКА)
18:15 КОЛСТАД – ЕЛВЕРУМ (НОРВЕШКА)
18:30 СКОПЈЕ – МУЛТИ ЕСЕНС (МАКЕДОНИЈА)
19:15 ДЕСПИНА – ВАРДАР (МАКЕДОНИЈА)
20:00 ШАМБЕРИ – БРЕСТ БРЕТАЊ (ФРАНЦИЈА)
20:30 ФРЕДЕРИЦИЈА – ЕБСЈЕРГ (ДАНСКА)
21:40 АФТУРЕЛДИНГ – ФХ (ИСЛАНД)