ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Чаир домаќин на Металург Автокоманда, три дуели во европската елита

Екипите на Чаир и Металург Автокоманда денес ќе го комплетираат 4. коло во единственото женско сениорско натпреварување во Македонија.

Чаир на табелата има биланс од две победи и едно реми, на свое конто има седум бодови, додека новакот во Женската лига на три одиграни натпревари успеа да триумфира двапати.

Со натпреварот меѓу Целје и Барселона, односно ГОГ и Монпелје, ќе започне новото 5. коло во Лигата на шампионите во машка конкуренција.

Во терминот од 20:45 часот ќе играат ПСЖ и Алборг, кои се ривали на Еурофарм Пелистер во рамки од групниот сегмент од европската елита.

Македонскиот шампион во текот на утрешниот ден силите ќе ги одмери со Загреб.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:00 ПЕРМ – ДИНАММО (РУСИЈА)

16:30 ЧСМ БУКУРЕШТ – МИОВЕНИ (РОМАНИЈА)

16:30 ВАЛЧЕА – РАПИД (РОМАНИЈА)

17:00 ТУЗЛА – КОЊУХ (БИХ)

18:00 ЧАИР – МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ВАРАЖДИН – СЕСВЕТЕ (ХРВАТСКА)

18:00 БРНО – ЗУБРИ (ЧЕШКА)

18:00 ЛОВОСИЦЕ – ЈИЦИН (ЧЕШКА)

18:30 ЦСКА – ЅВЕЗДА (РУСИЈА)

18:45 ЦЕЛЈЕ – БАРСЕЛОНА (ЛШ)

18:45 ГОГ – МОНПЕЛЈЕ (ЛШ)

19:00 РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН (СРБИЈА)

19:30 ГОРИЦА – ТРОГИР (ХРВАТСКА)

20:45 ПСЖ – АЛБОРГ (ЛШ)