ФОТО

video

Ристовски и Мишевски на прв тренинг со Вардар (ФОТО)

Двете нови засилувања за европскиот шампион Вардар, Борко Ристовски и Марко Мишевски, го имаа првиот тренинг со новите соиграчи. Како што најави тренерот Стевче Алушовски по натпреварот со Монпелје, тие двајца  од денеска ќе бидат...
video

Хуманитарна акција на Еурофарм Пелистер, дресовите на битолчани на аукција (ФОТО)

Битолчани вчера собраа 60.000 денари откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола со несебична поддршка на уште три битолските компании кои го...
video

Калараш ги намести „нишаните“ за Порто – се релаксираше покрај Атланскиот Океан (ФОТО)

Ракометарите на Вардар ги очекува тежок натпревар на гостувањето кај Порто во претпоследниот натпревар од Лигата на шампионите. За да избегнат долго чекање на европските аеродроми, со оглед на тоа што нема директен лет од...
video

Дарко Станиќ се врати во Скопје! (ФОТО)

Некогашниот српски репрезентативец и член на Металург од златната генерација која играше во два наврати во четвртфиналето од Лигата на шампионите, Дарко Станиќ, беше во македонската престолнина. Станиќ, кој откако ја завши играчката кариера работи...
video

„Дојдете да се пресметаме, дајте ни 10 гола и ве носам гратис на одмор...

Двајцата американски фудбалери, Џеј Катлер и Доминик Фоксворт, ја разбрануваa јавноста во Европа со изјавата дека ракометари станале оние што не успеале во фудбал, кошарка или хокеј и дека тој и некои колеги без...
video

Лазаров со емотивна порака до Томас (ФОТО)

Капитенот на Барселона, Виктор Томас, со солзи во очите откри дека поради проблеми со срцето мора предвреме да стави крај на својата фантастична кариера. Десното крило оствари големи успеси на клупско и репрезентативно ниво, но...
video

Вардарци се наострија за „зебрите“ (ФОТО)

Ракометарите на Вардар го одработија последниот тренинг пред заминувањето за Кил, каде што ги чека првиот натпревар од пролетниот дел на сезоната во Лигата на шампионите. Избраниците на Стевче Алушовски загубија убедливо на првиот меѓусебен...
video

Не се живее само од ракомет – Генсхајмер отвори ресторан, а има и бизнис...

Една од главните ѕвезди на репрезентацијата на Германија, Уве Генсхајмер освен во ракометот, е активен и во бизнисот. Тој три сезони настапуваше во ПСЖ од каде што се врати во неговиот Рајн Некар Левен. Веднаш...
video

Само што заврши едно, беше промовирано следното Европското првенство (ФОТО)

Веднаш по завршувањето на Европското првенство 2020, беше најавено наредното Европско првенство и беше претставено логото. Европското првенство во 2022 година ќе се одржи во две земји домаќини, а тоа ќе бидат Словачка и Унгарија....
video

Хрватскиот десен бек има шпански двојник: Степанчиќ ли е – не е, Гурбиндо е…(ФОТО)

Ракометарот на Хрватска, Лука Степанчиќ се чини дека има двојник од Шпанија кој е исто така ракометар. Станува збор за десниот бек на Нант и повремен репрезентативец на Шпанија, Едуардо Гурбиндо. Ракометарите се родени во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ