ФОТО

video

Милосављев остана без ЕП: Голманот кој лани блескаше во Вардар во болничка постела (ФОТО)

Голманот кој минатата сезона ги освои срцата на сите фанови на Вардар со своите игри во Лигата на шампионите и СЕХА лигата, Дејан Милосављев денеска беше опериран и за него нема да има настап...
video

Средба на две големи легенди: Дибиров и Федерер се сретнаа во Дубаи (ФОТО)

Еден од најдобрите ракометари на Вардар во последните неколку години, Тимур Дибиров нема да биде дел од последниот меч сезонава во СЕХА лигата откако падна одлука на тој дуел да одат младите ракометари на...
video

„Пола“ Вардар игра против Еурофарм во Битола (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Работник во овие моменти го играат натпреварот од третото коло во регионалната СЕХА лига против унгарскиот гигант Веспрем. На теренот во спортската сала „Боро Чурлевски“ се некогашните вардарци Рожерио Мораес и Дејан...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ