СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2019

Хајди Локе играше со скршен нос на Мундијалот во Јапонија (ФОТО)

Репрезентативката на Норвешка, Хајди Локе на натпреварот против Јужна Кореја кој Норвежанките го добија убедливо со 36:25 настапи со скршен нос. Ракометарката на Кристиансанд повредата ја заработи на првиот натпревар од втората фаза против Данска....

Играат без Лекиќ, Крпеж, Дамњановиќ… но Србинките се на пат кон полуфинале

Ракометарките на Србија одработија уште еден одличен натпревар во вториот круг на Светското првенство, па после Холандија дојдоа до победа и против Германија од 29:28 со што се најдоа на чекор од пласман во...

Светскиот првак од пред две години се задоволи со Президент купот во Јапонија

Селекцијата на Франција која пред две години ја освои титулата на Светското првенство кое се одржа во Германија, на Мундијалот во Јапонија мораше да се задоволи со нов трофеј, но оној уштениот од Президент...

Светско првенство: Холандија, Русија и Шпанија тргнуваат со максимум

Утре стартуваат битките од втората рунда на Светското првенство во Јапонија, а тоа значи дека почнуваат главните битки после кои ќе се знаат имињата на екипите кои ќе разигруваат за титулата. Од вториот круг...

Светско првенство: Уште четири селекции потврдија втор круг

Со одигрувањето на 4. коло во Групите А и Д дојде до одговор за уште неколку прашања околу пласманот во втората фаза. Четири селекции од овие групи веќе си обезбедија место и ќе играат...

Светско првенство: Србија не успеа да ја изненади Норвешка, но Црна Гора и нанесе...

Во 3. коло на Светското првенство во Јапонија фаворитите веќе почнаа да се изделуваат така што полека се гледа кои репрезентации ќе бидат во трка за висок пласман. Србија не успеа да го одржи ритамот...

Светско првенство: Фаворитите газат сигурно, ден без изненадувања

Натпреварите од 2. коло на Светското првенство во Јапонија одиграни денеска во Групите А и Д не донесоа изненадувања. Сите средби завршија според очекуваното и со победа на фаворитите. Во Групата А, Норвешка само покажа...

Светско првенство: Германија, Шпанија и Црна Гора во одличен ритам

После првите две гола во Групите Б и Ц на Светското првенство во Јапонија селекциите на Германија, Шпанија и Црна Гора покажаа најмногу односно имаат максимални четири бода со што најавија битка за висок...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ