Лига на шампиони - Мажи

Келце изби пред Вардар, Душебаев сам го среди Веспрем!

По поразот од Монпелје на домашен терен и победата над Мешков  Брест во Белорусија, ракометарите на Келце славеа над  големиот ривал Веспрем со 34-33. Во првиот дел најчесто се играше гол  за гол и...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еурофарм брка прва гостинска победа кај Татран Прешов (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе ги одмерат силите со тимот на Татран Прешов во 6. коло од Лигата на шампионите, а ќе се обидат да се вратат со бодови од ова тешко гостување....

Со еден тим во Скопје, со друг во Битола

Екипата на Мешков Брест утре од 17 часот ќе го одигра мечот од 6. коло од Лигата на шампионите против Вардар, а веќе во вторник следува и дуел од СЕХА-лигата против тимот на Еурофарм...

Мешков Брест го има составот за дуелот со Вардар, во Скопје доаѓа со 16...

Шампионот на Белорусија, Мешков Брест веќе го има составот со кој ќе му се спротистави на Вардар во 6. коло од Лигата на шампионите. На пат кон Скопје во тимот на Мешков Брест се...

Штербик: Не се пензионирам, ако се прашувам јас никогаш нема да го направам тоа

Поранешниот голман на Вардар, кој ги брани боите на Веспрем, Арпад Штербик ги демантираше објавите дека ќе се пензионира на крајот на оваа сезона и стави до знаење дека е уште рано да размислува...

Самсоненко ја има последната за новиот тренер

Актуелниот тренер на Вардар, Едуард Кокшаров, кој во исто време е и спортски директор на прес-конференцијата пред мечот против Мешков Брест имаше можност и да одговара на прашања. Со оглед на тоа што најавите...

Стоилов: Имаме проблеми со повреди, но наше е да се бориме

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов после подолго време одново се појави на прес-конференција, а ова e веројатно најава и за негов настап на овој меч. Се очекува да добие минутажа и да се најде на...

Кокшаров: Потребно е време за промени во играта, но само победа ни е во...

После паузата поради ЕХФ неделата, викендов екипите од Лигата на шампионите се враќаат на терените, а Вардар ќе ги одмери силите со екипата на Мешков Брест. Ова е дуел на кој вардарци немаа избор освен...

Музика, сладолед, пуканки и Лига на шампиони

Претстојниот викенд ќе има празник на ракометот во шведскиот град Савехоф. Машкиот и женскиот клуб во ист ден ќе бидат домаќини на своите натпревари од Лигата на шампионите, а ист ќе биде случајот и...

По Вардар, и Савехоф влезе во историјата на ЛШ (ФОТО)

Првиот и досега единствениот клуб што имаше и машки и женски тим во Лигата на шампионите, откако елитното натпреварување се игра под капата на ЕХФ, беше нашиот Вардар. Двата „црвено-црни“ тима последен пат на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ