Европски Лиги

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Миркуловски и Вецлар загубија од „лавовите“, Талески и Балинген немоќни дома

Во осмото коло од Бундес лигата претставниците од Македонија кои имаа настап на неделните натпревари, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа скромен учинок за своите екипи и запишаа нови порази. Миркуловски со Вецлар на гостувањето...

Пешевски го доби „македонскиот“ дуел против Томовски, Магдебург и Кузмановски се вратија на победите

Бундес пресметката помеѓу македонските репрезентативци Жарко Пешевски и Мартин Томовски заврши со победа на тимот на пикерот Пешевски. Штутгарт славеше на гостувањето кај Лудвигсхафен со 27:23. Клучната предност за победата Пешевски и соиграчите ја направија...

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

Двајца играчи заедно дадоа пола голови, Металопластика го доби Мешков

Екипата на Металопластика по поразите во првите две кола од Еурофарм Работник и Загреб во третиот натпревар ја оствари првата победа со СЕХА лигата. На домашен терен избраниците на Веселин Вуковиќ беа подобри од...

Црвена Звезда најде замена за Ненад Перуничиќ

Двата порази на стартот од сезоната во шампионатот на Србија беа причина за оставка на Ненад Перуничиќ и заминување од тренерската позиција во редовите на Црвена Звезда. Сепак, не требаше многу за да се...

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и на искуство на пивотменската линија во поранешниот играч на Вардар,...

Шундовски повеќе не е тренер на Констанца, дојде до пријателска разделба (ФОТО)

Екипата на Доброгеа Суд Констанца од денеска е без тренер откако дојде до разделба со стратегот од Битола, Звонко Шундовски. Поранешниот селектор на Македонија, после една година и пет месеци си заминува од клубот...

Јотиќ: Во Еурофарм се чувствувам како дома

Ловро Јотиќ пред почетокот на сезоната од Загреб се приклучи на Еурофарм Работник и покажува дека е големо засилување со одличните игри. Потврда за тоа се настапите во Лигата на шампионите и СЕХА лигата...

Кире го наполни голот на Трембле за нова лесна победа на Нант

Екипата на Нант продолжува со одличните игри во најсилната лига на Франција каде што денеска во 5. коло беше забележана победа од 39:20 на домашен терен против екипата на Трембле. Нант беше одличен од почетокот...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ