Европски Лиги

Во Скопје навивачите се неверојатни, се чувствував како да играме пред полн фудбалски стадион!

Голманот на екипата на Кил, Дарио Квенштет во изјава за германски медиуми вели дека еден од најнезаборавните моменти во неговата кариера е настапот во Скопје. Тој го помети гостуваето во СЦ „Јане Сандански“ по навивањето...

Управата на Бундес лигата донесе важна одлука во корист на клубовите

Комисијата за лиценцирање на клубовите во Бундес лигата донесе одлука сите клубови од првата и втората лига да добијат лиценца за натпреварување за следната 2020/21 сезона. Екипите во Бундес лигата имаат обврска да исполнат одредени...

Лемго и помладиот Лемке потпишаа нов договор

Еден од покорпулентните ракометари во Бундес лигата, Јари Лемке (помладиот 23 годишен брат на Фин Лемке) доби нов договор и ја продолжи верноста кон тимот на Лемго зауште една сезона. Тој ќе игра во овој...

Кречмар: На 20 април ќе биде познато сè за Бундес лигата

Клубовите во Германија полека го очекуваат денот до кој беше предвидена паузата односно 22 април, а со оглед на развојот на настаните со коронавирусот тешко дека ќе може да се очекува да има натпревари. Легендата...

Македонците во Германија „на чекање“ до 16 мај!

Првичната пауза што беше најавена за Бундес лигата до 23 сепак, беше продолжена во текот на вчерашниот ден од страна на раководството на лигата. Таа ќе трае до 16 мај, а дали ќе има следно...

Тренерот на Фуксе Берлин го победи коронавирусот

Тренерот на Фуксе Берлин, Михаел Рот кој беше заразен со коронавирусот успешно ја надмина болеста. Како што известуваат германските медиуми последниот тест за присуство на вирусот кај Рот бил негативен и тој нема потреба...

Лакрабер продава дрес од Вардар – парите ќе ги донира во борба против коронавирус...

Французинката која настапуваше за женскиот клуб на Вардар, Александра Лакрабер се приклучи на хуманитарната акција за парична помош на загрозените од коронавирусот. Дресот кој го носеше во Вардар, Лакрабер го објави на аукција. Реткиот примерок...

Џабе работи, џабе не седи во карантин!

Откако имаше многу позитивни случаи на коронавирус во тимот на Рајн Некар Левен, сите членови на клубот се во карантин. Еден од најдобрите играчи на „лавовите“ е швајцарскиот репрезентативец Енди Шмид, кој го користи...

Лејно: Со сопругата и децата немавме друг избор, моравме да останеме во Франција

Французинката Амандин Лејно која дел од својата кариера го помина во Скопје во екипата на Вардар во моментите на светска криза се наоѓа во својата земја. Откако се врати за репрезентативниот собир во Франција...

Заврши карантинот за Рајн Некар, но ракометарите остануваат дома

Екипата со најголем број на позитивни ракометари на коронавирусот, Рајн Некар го одработе карантинот кој беше потребен за да се утврди кои од играчите се заразени. Иако дури осуммина од клубот вклучувајќи го и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ