ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Нант се пошегува со Лазаров и го пофали: Чичко Киро сè уште е класа...

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров најави дека ова ќе биде неговата последна сезона како играч во кариерата, а на стартот на подготовките на Нант се појави со насмевка. Лазаров дојде на прозивката со...

Прв интернационален предизвик: Игор Трајковски се сели во Финска!

Поранешниот ракометар на Пелистер и Еурофарм Работник, Игор Трајковски, во новата сезона ќе го има првиот интернационален предизвик во кариерата. Тој потпиша за тимот на СИФ од Финска, и ќе стане третиот Македонец во финската...

Во последната сезона во кариерата, Лазаров почнува против Иври

Екипата на Нант, за која настапува капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров во првото коло од новата сезона ќе се соочи со тимот на Иври. Ждрепкта го донесе овој противник, а на првата средба...

Николиќ: Ова ќе биде мојата последна сезона во професионалната кариера

Една од поискусните ракометарки кои настапуваат за репрезентацијата на Македонија, Марија Николиќ пред неколку дена потпиша нов договор со ПАОК, тим кој е шампион на Грција. Таа се договори за соработка на уште една година,...

Николиќ: Неколку Македонки се пред трансфер во ПАОК

Шампионот на нашиот јужен сосед, ПАОК за кој настапува пивотот Марија Николиќ планира одново да има неколку македонски репрезентативки во своите редови. Пред три години таму покрај Николиќ играа и Матеа Серафимова и Симона Стојковска,...

ИНТЕРВЈУ – Марија Николиќ: Грците во Солун бараат да им најдам билети за Вардар...

Македонската интернационалка во шампионатот на Грција и во тимот на ПАОК од Солун, кој е шампион на оваа земја, пивотменката Марија Николиќ деновиве е актуелна со потпишување на нов договор за оваа екипа. Таа...

Лазаров во група каква можеше само да сонува, се враќа на терен кај своите...

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров денеска ги дозна ривалите за новата сезона од Лигата на шампионите. Ждрепката му донeсе интересни ривали на тимот на Нант, а ова отвори простор за Лазаров да...

Каков татко, таква ќерка – Во семејството Мицевски се работи и за време на...

Младата голманка, која претставува голема надеж на Македонија, Јована Мицевска ја користи секојa можност да ја одржува формата. Таа настапува во Франција, но во моментов е во Македонија, па користи време за работа со својот...

Македонката како дома во Солун: Марија Николиќ останува во ПАОК

Македонската репрезентативка Марија Николиќ, четврта сезона по ред ќе го носи дресот на грчкиот шампион ПАОК Солун. Николиќ досега освои три дупли круни во нашиот јужен сосед, па немаше причина да ја менува средината. Според „Greek...

Легендарниот македонски репрезентативец станува главен скаут за Балканот

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Филип Миркуловски во новата 2020/21 веројатно ќе ги одигра последните натпревари во дресот на Вецлар, но најверојатно и во кариерата бидејќи веднаш потоа ќе се префрли во тренерски води. Практично тренерската...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ