Супер лига

Еурофарм Пелистер 2 загуби од Охрид, но ја победи Струга

Тимот на Еурофарм Пелистер 2, на кој оваа сезона му претстои борба за опстанок во суперлигашкото друштво, одигра два пријателски натпревари во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната. Избраниците на Александар Зарков најпрво...

Пролет се засили, потпиша со ракометар од Олимпијакос

Како што најави 24 Ракомет за екипата на Пролет во продолжение на сезоната ќе настапува и играч кој е по потекло од Србија, но со државјанство и од нашиот јужен сосед. Екипата на Пролет, која...

Кастратовиќ: Презадоволен сум од посветеноста и дисциплината на ракометарите

Ракометарите на Металург денеска почнаа со реализирање на третата и завршна фаза од подготовките за продолжување на сезоната во домашното првенство и Купот на Македонија. Финалните корекции во техничко-тактички дел од играта, Металург ќе ги...

Металург ги финишира подготовките во Стара Пазова

Пред стартот на пролетниот дел од сезоната ракометарите на Металург последните денови од подготовките ќе ги одработат во Стара Пазова, а ќе одиграат и две контролни средби. Металурзите ќе работат во Стара Пазова од 17...

Стоилов: И титулата во Македонија виси, ќе биде тешко да ја одбраниме

Екипата на Вардар повеќе не е на нивото кое го имаше во последните сезони, а заминувањето на неколку ракометари го вклучи алармот. Ситуацијата е таква што веќе мора да се размислува како ќе се...

Нови ваучери за клубовите – кој доби најмногу (ФОТО)

38 Ракометни клубови од Суперлигата, Женската лига и од машката прволигашката конкуренција, добија ваучери од страна на Агенцијата за млади и спорт, преку кои се обезбедуваат финансиски средства од спонзори во форма на даночно...

Охрид минимално поразен од Ловќен

Тимот на Охрид со минимален пораз 25-24 од составот на Ловќен Цетиње ги завршија контролните средби и ги завршија еднонеделните подготовки во Будва. Лошиот почеток на натпреварот на охриѓани, одлично го искористи тимот на...

Бутел Скопје позајми двајца ракометари во Металург 2

Екипата на Металург 2 која во пролетниот дел од сезоната ќе биде во битка за опстанок во Супер машката лига добива двајца ракометари од редовите на Бутел Скопје. Давор Шокоски и Марко Трајковски ќе...

Работнички се засили со искусен кружен напаѓач

По заминувањата на украинските интернационалци Сулима и Полјак, голманите Куртановиќ и Петковски, бекот Гичев, пикерот Илиевски, крилото Игнов, тимот на Работнички конечно има нов ракометар. Станува збор за искусниот кружен напаѓач Антонио Апостоловски, кој долги...

Ново засилување за Бутел Скопје – потпиша Богдан Николиќ

Средниот бек Богдан Николиќ е нов ракометар на Бутел Скопје. Црногорскиот интернационалец потпиша договор до крајот на сезоната со можност да биде продолжен за уште една сезона доколку двете страни бидат задоволни од соработката. Николиќ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ