Супер лига

Пакет од Кавадарци за прилепчани, двајца ракометари заминаа

Тимот на Прилеп во пролетниот дел од сезоната во Суперлигата ќе биде посилен за двајца ракометари кои есента настапуваа во Тиквеш од Кавадарци. Станува збор за средниот бек Марио Гичев и кружниот напаѓач Марко Трајковски,...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ОЛ СТАР ТИМОТ ВО СУПЕР МАШКАТА ЛИГА – СТРАНЕЦ (АНКЕТА)

По завршувањето на есенската полусезона, односно 16 кола од регуларниот дел од Супер машката лига, го избираме идеалниот тим и МВП на полусезоната. Тимот на 24Ракомет, како единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот поддржан...

Темелковски се враќа во Пролет, но Лембанов останува главен тренер

Поранешниот селектор на Македонија, кој ги има постигнато најголемите успеси со младинските селекции, Илија Темелковски после неколку години се враќа во редовите на Пролет, но овој пат со нова улога. Темелковски, кој во минатото долго...

Бабиќ: Ни следи напорна полусезона, мора да ги браниме добрите резултати од есента

Еурофарм Пелистер ги започна подготовките пред стартот на пролетниот дел од сезоната во која битолчани се активни на четири фронта. Тренерот Жељко Бабиќ не може да смета на поголем дел од ракометарите што се на...

„Спремни сме за останатите дуели, треба да го потврдиме местото во плеј-оф“

Екипата на Еурофарм Пелистер 2, која беше вистинска сензација во есенскиот дел од Супер лигата и единствена екипа која успеа да го победи Вардар, денес стартуваше со подготовките за пролетниот дел. Од екипата отсутни ќе...

„Напорно ќе работиме за да победиме на двата натпревари против Вардар“

Еурофарм Пелистер денес ги започна подготовките за вториот дел на сезоната. Жељко Бабиќ го одржа првиот тренинг, на кој присуствуваа ракометарите кои не се дел од Европското првенство. Еден од ракометарите кои нема да настапи...

Металург стартуваше со тренинзи, наскоро нов тренер и засилувања

Тимот на Металург ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната во Суперлигата и ќе се обиде да се избори за место во плеј-офот. Без досегашниот тренер Иван Марковски, кој си замина од клубот, како...

Јовиќ прозиваше, Еурофарм Пелистер 2 ги стартуваше подготовките

Хитот на есенскиот дел од сезоната во Суперлигата, Еурофарм Пелистер 2, ги стартуваше подготовките за пролетниот дел. Тренерот Александар Јовиќ прозиваше попладнево во спортската сала „Боро Чурлевски“, а од неговиот стандарден ростер недостигаат репрезентативците Трајкоски...

Пелистерци „запалија“ мотори, ќе се подготвуваат во Битола и во Хрватска

Еурофарм Пелистер денес ги започна подготовките за вториот дел на сезоната. Жељко Бабиќ го одржа првиот тренинг, на кој присуствуваа ракометарите кои не се дел од Европското првенство. На Европското првенство ќе играат Маџовски, Велковски,...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ОЛ СТАР ТИМОТ ВО СУПЕР МАШКАТА ЛИГА – МЛАД РАКОМЕТАР (АНКЕТА)

По завршувањето на есенската полусезона, односно 16 кола од регуларниот дел од Супер машката лига, го избираме идеалниот тим и МВП на полусезоната. Тимот на 24Ракомет, како единствениот специјализиран спортски портал посветен на ракометот поддржан...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ