Супер лига

Охрид си најде нов десен бек од Радовиш

Екипата на Охрид која се наоѓа на 2. позиција после 14 кола од регуларниот дел од сезоната го ангажираше првото засилување за вториот дел од сезоната. Во екипата на Охрид пристига десниот бек на Радовиш,...

Металург почна со подготовки, Велко Маркоски се појави на првиот собир (ФОТО)

Ракометарите на Металург кои немаат репрезентативни обврски денеска стартуваа со подготовките за вториот дел од сезоната, па кратката пауза е веќе завршена. Тренерот Зоран Кастратовиќ ги собра ракометарите така што веќе почнаа тренинзите и...

Македонија доби уште тројца тренери со мастер лиценца

Списокот на тренери кои имаат мастер лиценца за работа од Македонија се зголемува, па неделава дури тројца тренери успеаја да стигнат до ваква диплома. На новиот список покрај Оливер Димитриоски кој прв положи се...

Тренерот кој со Металург го победи Вардар во Купот на Македонија, со мастер лиценца...

Бројот на ракометни тренери кои поседуваат мастер лиценца се зголемува постојано, а ново име на оваа листа е Оливер Димитриоски кој во последното финале од Купот на Македонија дојде до победа со екипата на...

Следната пролет со четири ЕХФ недели

Пролетниот дел од сезоната ќе донесе и паузи во првенството бидејќи вообичаено во овој дел од шампионатот се случува да има репрезентативни активности, а веќе е познато и кога ќе следуваат тие натпревари. Во машка...

На 21 и 22 март стартува битката за нов шампион на Македонија

Екипите кои уште имаат шанси за да се изборат за место во плеј-офот во Супер машката лига тоа ќе можат да го направат од 29 февруари до 15 март кога е предвидено да бидат...

Стојановиќ заигра повторно ракомет, дојде и на чекор од мастер лиценца (ВИДЕО)

Тренерот на екипата на Охрид, Раде Стојановиќ е на чекор од добивање на мастер лиценца бидејќи остана уште во јануари да ја одбрани темата и да го добие потребниот документ со кој ќе може...

Котевски: Ова е сезона за докажување и искуство за младите момци во Металург 2

Екипата на Металург 2 после есенскиот дел од сезоната со седум освоени бодови се наоѓа на 8. позиција во Супер машката лига, па ќе биде навистина тешко бидејќи ќе треба да се одработи многу...

ОФИЦИЈАЛНО: Битолчани го добија Еурофарм Пелистер (ФОТО)

После извесно време во кое Еурофарм Работник и Пелистер имаа постапка за фузирање конечно веќе е решена целата ситуација и битолчани го добија тимот Еурофарм Пелистер кој ќе продолжи да се натпреварува под ова...

Стојановиќ за 24 Ракомет: Одлична полусезона, со тимска игра дојдовме до 13 меча во...

Екипата на Охрид финишираше на 2. позиција во регуларниот дел од Супер машката лига, а има мало заостанување од само еден бод зад тимот на Металург. Тоа е доволно за да може напролет да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ