Прва лига

Прва машка лига, Група 1: Неготинци наострени за дуел против лидерот

Екипата на Астраион денеска гостува во Неготино, а домашните максимално се подготвуваат за овој дуел. Тие се мотивирани и сакаат победа за да можат да останат во трка за плеј-офот. Астраион, пак, е лидер во...

Прва машка лига, Група 2: Водечките чекаат нови бодови

Екипите кои се наоѓаат на првите четири позиции во Групата 2 и засега имаат најголеми шанси за да играат во плеј-офот во пролетниот дел од сезоната викендов се со одлични шанси за да дојдат...

Куманово спаси бод против Вардар Неготино

Ракометарите на Куманово во 9. коло од групата 1 во Првата машка лига пред своите гледачи одиграа само нерешено, 24:24 со Вардар Неготино. Домаќините добро започнаа и ја имаа предността на своја страна. Во првиот...

Македонија Ѓорче Петров го доби финишот и ги однесе бодовите од дуелот против РК...

Во натпревар со многу резултатска неизвесност екипата на Македонија Ѓорче Петров успеа да ги освои трите бода против РК Алушовски победувајќи со 35:31. Гостите го добија финишот на средбата и тогаш успеаја да го решат...

Младост блиску до плеј-оф, во Богданци славеше над Преспа

Тимот на Младост Богданци е блиску до место во плеј-офот, откако во натпревар од осмото коло од групата 2 во Првата лига, го победи директниот конкурент Преспа со 24-18. Во првиот дел најчесто се...

Јуниор Кисела Вода преку Прилеп скокна на 2. место

Ракометарите на Јуниор Кисела Вода обезбедија големи три бода во 9. коло од Групата 1 во Првата машка лига откако успеаја да го надиграат составот на Прилеп на домашен терен и да го совладаат...

Латифи и Емини се погрижија за прва победа на Риниа, во Чаир падна Текстилец

Тимот на Риниа ја забележа првата победа во групата 1 од Првата лига, откако во натпреварот од осмото коло на домашен терен го совлада штипски Текстилец со 34-26. Домашните водеа со 14-9, но во самиот...

Партизан му „украде“ бод на Аеродром – паднаа 66 голови во Автокоманда

Тимот на Партизан Гевгелија изненадувачки успеа да освои голем бод на гостувањето кај составот на Аеродром, откако мечот од осмото коло во групата 2 од Првата лига заврши 33-33. Гевгеличани водеа уште од стартот, во...

КЛ7 со нова победа за цврсто 2. место

Екипата на КЛ 7 која е второпласирана во Групата 2 од Првата машка лига дојде до нова победа, а овој пат на домашен терен славеше против Борец со 39:19. Без поголеми проблеми победникот беше познат...

Прволигашите во забрзан ритам, викендов со нови дуели

Екипите коишто се натпреваруваат во Првата машка лига продолжуваат со средбите, а викендов ги очекуваат нови дуели. Во Групата 1 денеска ќе биде одигран еден натпревар, а утре другите од 10. коло. Исто ќе биде...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ