Женска лига

Металург броеше до 63 за лесни бодови против ЖРК Алушовски

Ракометарките на Металург имаа супериорно издание на гостувањето кај ЖРК Алушовски и овоија лесни бодови со победа од дури 46 гола разлика. Избраничките на Дамчевска славеа со 63:17. Победникот на натпреварот можеби се знаеше уште...

Женска лига: Металург очекува бодови против ЖРК Алушовски

Ракометарките на Металург денеска ќе бидат гостинки на составот на Алушовски, а на овој дуел тие ќе гостуваат на свој терен во салата во Автокоманда. Сосема јасно е каков е распоредот на силите и тука...

Листа на стрелци: Анастасија Николовска продолжи ефикасно

Со почетокот на вториот дел од сезоната во Женската лига дојдоа нови интересни натпревари, а нема ништо ново ниту на листата на стрелците бидејќи ракометарката која заврши на првото место после есенскиот дел останува...

Женска лига: Почна пролетниот дел, на табелата сè е исто на врвот

Првите натпревари кои се одиграа во пролетниот дел од Женската лига не донесоа изненадување така што и после првото пролетно коло ситуацијата е иста како и после завршување на првиот дел од сезоната. Сите тимови...

Чаир освои лесни бодови против Кузман Вардар

Ракометарките на Чаир имаа сигурно издание во првиот натрпевар од продолжението на сезоната против екипата на Кузман Вардар и триумфираа со 34:23. Гостинките од Илинден имаа добар почеток и поведоа со 3:0 но тоа беше...

Стружанка ги собра бодовите во Ѓорче Петров

Ракометарките на Стружанка продолжуваат да играат во одлична форма и после зимската пауза, на гостувањето кај Ѓорче Петров остварија сигурен триумф од 36:15 со кој се задржаа на четвртата позиција. Стружанки имаа доминантно издание на...

Вардарки сигурни на отварањето на пролетниот дел против Спартак

Ракометарките на Вардар имаа успешно отворање на пролетниот дел од сезоната, на домашен терен, а беа подобри од Спартак со 37:13. Вардарки имаа лесна задача и без многу мака стигнаа до нови бодови. Уште на...

Овче Поле СУ со втора победа над ЖРК Алушовски во три дена

Ракометарките на Овче Поле СУ по победата во баражот за четвртфиналето на Купот на Македонија против составот на ЖРК Алушовски, славеа над истиот ривал и во Женската лига. Домаќинот во Свети Николе победи со 28-26,...

Металург лесно се справи со Гевгелија

Ракометарките на Металуг имаа сигурно издание на гостувањето кај Гевгелија во првото коло после зимската пауза во женската лига. Избраничките на Јулијана Дамчевска триумфираа убедливо со 38:19. Победникот на натпреварот беше познат уште во раната...

Кумановки победнички во пролетниот дел, освоија лесни три бода

Лидерот на табелата во Женската лига и непоразен тим во есенскиот дел, Куманово продолжи со победите и во пролетниот дел од сезоната совладувајќи го составот на Деспина со 42:14. Во текот на целиот натпревар тимот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ