Женска лига

Дали знаете кои се рекордерите во македонскиот ракомет – на еден натпревар постигнале 31...

Несекојдневното достигнување на левото крило на Бутел Скопје, Марко Божиновски, кој на куп средбата против Кичево даде 21 погодок, не натера да се потсетиме на рекордерите по број на голови на еден натпревар одигран...

Куманово убедлив против Овче Поле СУ во пријателски натпревар

Ракометарките на Куманово остварија убедлива победа на пријателскиот натпревар против тимот на Овче Поле СУ. Избраничките на Ненад Краљевски славеше против составот од Свети Николе со убедливи 36-13. Победникот беше решен уште по првото полувреме, кога...

Прилепчанки работат под полна пареа – амбициите се пласман меѓу најдобрите четири во Женската...

Ракометарките на Деспина веќе неколку недели работат напорно за остварување на зацртаните цели во продолжението од Супер лигата. Без промени во играчкиот и стручен кадар, прилепчанки се надеваат на подобар пласман во Супер лигата и...

Дамите почнуваат на средина на март, шампионот ќе се круниса на 13 јуни

Женската лига сезонава број 13 екипи, а после есенскиот дел тимот на Куманово е во предност во однос на конкуренцијата. Дел од екипите се засилија за пролетната полусезона и веќе е сосема јасно дека вториот...

Чаир се засили со две ракометарки – потпишаа Филипоска и Спасовска

Тимот на Чаир, кој и оваа сезона ќе се бори за врвот во македонскиот ракомет, донесе две нови ракометарки пред стартот на пролетниот дел на сезоната во Женската лига. Станува збор за кружните напаѓачи Сашка...

Спартак ги започна подготовките за пролетниот дел – посакува што подобар пласман во Женската...

Спартак Кисела Вода амбициозно ги започна подготовките за преостанатиот дел од сезоната во кој ќе атакува на што подобар пласман. Екипата предводена од Велимир Мицевски ќе се обиде да го поправи впечатокот од есенскиот дел...

Клубовите во трка за нов ваучер – висината на парите ќе се објави во...

Екипите кои се натпреваруваат во сезоната 2020/2021, деновиве ќе треба да ги достават своите податоци и да влезат на списокот на тимови кои конкурираат за добивање на ваучерите кои ги доделува Агенцијата на млади...

Анастасија Николовска: Задоволство е да се игра за Македонија, а настап на ЕП 2022...

Eдна од ракометарките која произлезе од школата на ЖРК Кастратовиќ, Анастасија Николовска во последните години полека се наметнува и за сениорскиот состав.Во моментов е ракометарка на Чаир, клуб кој претендира на висок пласман во...

Овче Поле СУ напролет со три засилувања – дојдоа Анчева, Стојанова и Кузмановска

Тимот на Овче Поле Славјански Универзитет во пролетниот дел од сезонаат во Женската лига ќе влезе со три нови ракометарки. Станува збор за бекот Марија Анчева, која се враќа во Свети Николе по настапите за...

Клубот убеден во успех: ЖРК Куманово на пат кон двојната круна

Есенскиот дел од сезоната во Женската лига заврши со мали проблеми со коронавирусот, но сите одложени натправари се одиграа и екипите можат да одат на заслужен одмор пред да започнат со подготовки за пролетниот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ