Женска лига

Ѓорче Петров организира меѓународен турнир – доаѓаат Јагодина, Бор, репрезентацијата на Чиле…

Пред почетокот на новата сезона во Женската лига, тимот на Ѓорче Петров ќе организира меѓународен турнир од 19 до 21 август. На турнирот освен домашната екипа ќе настапат и екипите на Вардар и Деспина, додека...

Стефанија Ѓорѓиевска е прво засилување за Чаир

Поранешната кадетска репрезентативка на Македонија, Стефанија Ѓорѓиевска во новата сезона останува во Скопје, но ќе настапува за друг клуб. Левото крило заминува од Вардар и во престојната сезона ќе биде една од новите ракометарки во...

Белевска доаѓа во Ѓорче Петров, Петровска го продолжи договорот

Во низата засилувањa за Ѓорче Петров, најнова ракометарка е битолчанката, Анастасија Белевска. Младата ракометарка во изминатата сезона беше една од носителите на играта во составот на Пелистер. Добрите партии во Женската лига беа причина да...

Женскиот шампион нема да игра во Европа!

Откако тимот на Металург се откажа од учество во Лигата на Европа, истото го направи шампионот на Македонија во женска конкуренција. Куманово нема да игра во новата сезона во Лигата на Европа, иако со првото...

Металург го доби првото засилување за новата сезона

Екипата на Металург за новата сезона го доби првото засилување во своите редови. Раководството на клубот реши да ја ангажира Александра Коловска од градскиот ривал, Вардар. Коловска потекнува од школата на Кастратовиќ, а последните години...

Вардар се екипира – екс ракометарка е нов физиотерапевт, доаѓа и кондициски тренер

Еден од македонските претставници во Европа, тимот на Вардар, го екипира стручниот штаб за новата сезона. Покрај Драгана Ристова и Александар Царчев, во стручниот штаб ќе биде и кондицискиот тренер Борис Данески. Освен Данески, раководоството на...

Кицеска ќе го брани голот на Ѓорче Петров, Велкова го продолжи договорот

Екипата на Ѓорче Петров за новата сезона е решена да создаде квалитетен тим за една од првите четири позиции на табелата. Ново засилување во Ѓорче Петров е голманката Слободанка Кицеска од Чаир. Кицеска важи за...

Ѓорче Петров го продолжи договорот со Цветановска, доаѓа и нова ракометарка од Вардар

Екипата на Ѓорче Петров продолжува со засилувањата за новата сезона. Нова ракометарка во амбициозната екипа на Ѓорче Петров е Сања Цветковска од Вардар. Цветковска мина една сезона во редовите на Вардар, а претходно го носеше...

Имаше понуда од Израел, но одлучи да се врати во Ѓорче Петров

Амбициозната екипа на Ѓорче Петров доби уште едно засилување за новата сезона, а и ова е втората ракометарка која доаѓа од редовите на Чаир. Бекот Марија Николовска им се придружува на ѓорчепетровки кои во...

Ѓорче Петров донесе нова ракометарка – потпиша Симона Василева

По Симона Стојановска, Анастасија Николовска и Ана Марија Коларовска, Ѓорче Петров го доби четвртото засилување за новата сезона. Нова ракометарка во редовите на Ѓорче Петров ќе биде Симона Василева од Спартак. Станува збор за ракометарка...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ