ВЕСТИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Репрезентативен дуел, Талески го пречекува Пешевски

Според програмата за одигрување на средбите за денеска на терените во Бундес лигата има три дуели меѓу кои најинтересен е двобојот меѓу Рајн Некар и Кил. Сепак, за нас друг дуел е во преден план,...
video

Дибиров, Скубе и Чупиќ – динамит во мал пакет!

Вардар ја совлада Војводина со 26-23 во натпревар од 6. коло од регионалната СЕХА лига, а во отсуство на главните шутери, бековското трио го сочинуваа крила. Тимур Дибиров и Иван Чупиќ заедно со плејмејкерот Сташ...

Металург се прошета низ Радовиш

По ремито со Охрид на домашен терен во 8. коло од Суперлигата, ракометарите на Металург прославија висока победа на гостувањето кај составот на Радовиш со 22-36. Победата беше обезбедена уште по првото полувреме, кога гостите...

Драма во Германија – ПСЖ славеше против Фленсбург

Шампионот на Франција имаше подобро издание во текот на првото полувреме. Водството беше постојано на нивна страна. По 16 минути игра имаа предност од 5:9, која беше највисока во првиот дел. Следуваше серија на...

Работнички го намачи Бутел Скопје, победата обезбедена во последните две минути

Бутел Скопје имаше проблеми за да стигне до победа на дуелот против Работнички, кој имаше голем отпор во текот на сите 60 минути. До триумф се дојде дури во последните две минути така што...

Лесни три за Пролет во Струга

Екипата на Пролет се рехабилитираше за поразот од Бутел Скопје во минатото коло и денеска го совлада тимот на Струга со високи 38:20. Ракометарите на Пролет тргнаа со предност уште од првата минута и постојано...

Томовски доби 42-годишник за конкурент во Лудвигсхафен

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски, добива конкуренција на голот на бундеслигашот Лудвигхсафен. Германскиот тим имаше проблеми на голманската позиција, бидејќи Стефан Ханеман поради повреда ќе отсуствува од ракометните терени, па веднаш реагираше. Словенецот Горазд Шкоф, кој...

Пелистер падна пред Вардар Јуниор

Ракометарите на Вардар Јуниор и Пелистер го отворија 9. коло од Суперлигата. Мотивираниот домаќин прослави победа со 29-25, откако го скрши отпорот на гостите во второто полувреме. Во првото полувреме најчесто се играше гол за...

И Келце има проблеми со повреди пред дуелот со Вардар

На натпреварот од полскиот шампионат меѓу Келце и Заглебје, домашниот тим кој е следен ривал на Вардар во ЛШ, остана без десно крило. Полскиот репрезентативец Аркадиуш Морито има истегнат мускул и ќе паузира две до...

Велко Маркоски се враќа на терен, го засилува Металург

Екипата на Металург ќе добие големо засилување пред натпреврите во Купот на ЕХФ против тимот на Горење од Словенија, а во своите редови добива важен играч во одбраната во репрезентативецот Велко Маркоски. Откако го...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ