ВЕСТИ

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Пелистер немаше сили за изненадување, убедливо загуби кај Винтертур

Подмладениот состав на битолски Пелистер загуби убедливо на гостувањето кај швајцарски Винтертур so 39-16 и се наоѓа пред елиминација од ЕХФ Купот, иако треба да се игра и реванш. Избраниците на Александар Зарков беа рамноправни...

Миркуловски и Вецлар загубија од „лавовите“, Талески и Балинген немоќни дома

Во осмото коло од Бундес лигата претставниците од Македонија кои имаа настап на неделните натпревари, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа скромен учинок за своите екипи и запишаа нови порази. Миркуловски со Вецлар на гостувањето...

Миркуловски и Вецлар загубија од „лавовите“, Талески и Балинген немоќни дома

Во осмото коло од Бундес лигата претставниците од Македонија кои имаа настап на неделните натпревари, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа скромен учинок за своите екипи и запишаа нови порази. Миркуловски со Вецлар на гостувањето...

Костески се погрижи за победа на Линц

Тимот на Линц, каде што играат македонските интернационалци Горан Крстевски и Никола Костески, забележа втора победа во австрискиот шампионат. Линц беше поуспешен на гостувањето кај составот на Грац, каде славеше со 29-35, а дел од...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра на теренот на ЗТР Запорожје. Бутел Скопје победи со 18:14 на првиот дуел и овој...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

14.00 Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра...

Почеток на крајот на Челинџ Купот

Овој викенд стартуваше и новото издание на Челинџ Купот во машка конкуренција, додека женскиот сегмент стартува во ноември. Сезонава е последната во која ќе има натпревари од овој куп, бидејќи од следната сезона натпреварувањето...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано Стружанка имаше водство сепак, на одмор екипите отидоа со нерешен резултат 14:14. И во продолжението многу не се сменија работите...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Ракометарките на Вардар ја остварија третата победа во женската лига на гостувањето кај Стружанка во третото коло од првенството со 29:25. Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ