ВЕСТИ

Јотиќ: Во Еурофарм се чувствувам како дома

Ловро Јотиќ пред почетокот на сезоната од Загреб се приклучи на Еурофарм Работник и покажува дека е големо засилување со одличните игри. Потврда за тоа се настапите во Лигата на шампионите и СЕХА лигата...

Вардарци се острат за Кил (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар се вратија од врзаното гостување во Украина и Словачка, па сега мирно во следните десетина дена ќе се подготвуваат за новиот предизвик. А тоа е дуел од Лигата на шампионите против бундеслигашот...

Полна европска агенда за македонските арбитри и делегати

Европската ракометна федерација има голема доверба во македонските арбитри и делегати, па им довери многу задачи во европските купови. Покрај натпреварите од ЕХФ Купот и Лигата на шампионите, работа за нашите официјални лица ќе има...

Пелистер ослабен против Винтертур

Тимот на Пелистер утринава замина на долго и мачно патување со автобус до швајцарскиот град Винтертур, каде ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификациско коло во Купот на ЕХФ. Битолчани на овој дуел ќе...

Младост подобар од Партизан во локалното дерби

Дербито на југоистокот, во рамките на група 2 од Првата лига, меѓу Младост Богданци и Партизан Гевгелија, кое требаше да се одигра во неделата, беше одложено поради проблеми со електричната енергија. Тие проблеми во салата...

Пионери: Пелистер подобар од Еурофарм, Металург без проблем против Шампион

Изминатиот викенд се одиграа 13 натпревари (во трите групи) од второто коло во машка пионерска конкуренција. Во дербито меѓу двете битолски екипи, составот на Пелистер беше подобар од локалниот ривал Еурофарм Работник. Металург, пак, немаше никакви...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Саздовска брка осминафинале во германскиот куп

После двата дена со натпревари на тимовите од Македонија во СЕХА лигата денеска ќе биде ден во кој нема да има тимови во од Македонија на сцена. Затоа, пак, ќе стартува новата рунда од Купот...

Пионерки: Пелистер е главен во Битола

Изминатиот викенд се одиграа осум натпревари од второто коло од двете групи во женска пионерска конкуренција. Најинтересно беше во Битола, во локалниот дуел, каде што се сретнаа екипите на Феникс и Пелистер, а поуспешни беа...

Пепи Манасков на трибините во Битола – навиваше за Еурофарм или за Веспрем? (ФОТО)

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа можеби најголемата победа во клупската историја, откако во салата „Боро Чурлевски“, беше подобар од унгарскиот гигант Веспрем со 26-24. На трибините во Битола беа присутни многу љубители на ракометот,...

Кире го наполни голот на Трембле за нова лесна победа на Нант

Екипата на Нант продолжува со одличните игри во најсилната лига на Франција каде што денеска во 5. коло беше забележана победа од 39:20 на домашен терен против екипата на Трембле. Нант беше одличен од почетокот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ