ВЕСТИ

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со малку голови потешко од очекувањата стигна до нова победа. Натпреварот почна...

Пелистер 20 минути имаше еден гол, но освои бод против Пролет

Ракометарите на Пелистер и Пролет одиграа интересен натпревар во кој се надигруваа 60 минути и на крајот ги поделија бодовите после нерешените 23:23. И двете екипи одработеа добро на периоди, а и двата тима...

Пелистер 20 минути имаше еден гол, но освои бод против Пролет

Ракометарите на Пелистер и Пролет одиграа интересен натпревар во кој се надигруваа 60 минути и на крајот ги поделија бодовите после нерешените 23:23. И двете екипи одработеа добро на периоди, а и двата тима...

Ракометарките на Алушовски издржаа едно полувреме против Спартак

Во натпревар од 4. коло од Женската лига екипата на Алушовски претрпе пораз на домашен терен од екипата на Спартак со 26:34. Овие две екипи одиграа две различни полувремиња. Во првото имаше поголемо надигрување, а...

Ракометарките на Алушовски издржаа едно полувреме против Спартак

Во натпревар од 4. коло од Женската лига екипата на Алушовски претрпе пораз на домашен терен од екипата на Спартак со 26:34. Овие две екипи одиграа две различни полувремиња. Во првото имаше поголемо надигрување, а...

Шампионот Металург продолжува да реди победи

Ракометарките на Металург на почетокот на сезоната играат многу сигурно, a во 4. коло од Женската лига остварија нова рутинска победа. Во салата „Автокоманда“ беше совладана екипата на Деспина со 36:29. Металург беше во предност...

Шампионот Металург продолжува да реди победи

Ракометарките на Металург на почетокот на сезоната играат многу сигурно, a во 4. коло од Женската лига остварија нова рутинска победа. Во салата „Автокоманда“ беше совладана екипата на Деспина со 36:29. Металург беше во предност...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Пролет (ЛИНК)

Екипите на Пелистер и на Пролет не можеа навреме да го одиграат дуелот од 5. коло поради настапот на битолчани во Купот на ЕХФ. Тие денеска ќе имаат интересен двобој во кој и двата...
video

Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите. Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на...

Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите. Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ