Блесок на Сентовска, Овче Поле СУ победнички се враќа од Гевгелија

Тимот на Овче Поле Славјански Универзитет славеше очекувана победа на гостувањето кај Гевгелија со 30-20.

Предводен од кадетската репрезентативка Анастасија Сентовска, која постигна 14 гола, Овче Поле СУ немаше поголеми проблеми.

Уште по првото полувреме беше најавен победникот, кога избраничките на Илија Бетувски водеа со 16-10, а вториот дел беше само рутински одработен.

Најдобри стрелци во победничкиот тим покрај Сентовска, беа Конева со шест и Манева со пет погодоци.

Во составот на Гевгелија се истакна Елена Димова со десет погодоци. Oвој дуел беше последен оваа сезона за двете екипи.

ПозЕкипаНПРЛБ
1ЃОРЧЕ ПЕТРОВ26251076
2МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА26221367
3ЧАИР25211364
4ВАРДАР26201561
5КУМАНОВО26190757
6СТРУЖАНКА261311240
7ПЕЛИСТЕР 2012251111334
8ДЕСПИНА261011531
9СКОПЈЕ25931330
10СПАРТАК25911528
11ОВЧЕ ПОЛЕ С. У.26541719
12АСТИБО25402112
13ШАМПИОН2521227
14ГЕВГЕЛИЈА2610253