Од денеска започнува активирањето во најголемиот дел од првенствата така што до крајот на оваа седмица само ќе се зголемува бројот на натпревари.
Денеска се играат голем број на средби и тоа во поголем број на шампионати. Натпревари има во Русија, Романија, Полска, Шведска… па ова е најава за посилните првенства каде што исто така паузата е веќе готова.
Каков е изборот од денешната програма на ракометни натпревари можете да погледнете во продолжените.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
15:00ч
ДИНАМО АСТРАХАН – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига)
16:00ч
ПОТАИСА ТУРДА – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)
17:00ч
АЗОТИ ПУЛАВИ – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска Супер лига)
ЗАБЖЕ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)
БУЗАУ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)
ДИНАМО СИНАРА – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)
ИЗЕВСК – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, жени)
17:30ч
БЈАСЕН – ФОЛО (Норвешка 1, жени)
РОСТОВ ДОН – КРАСНОДАР (Русија Супер лига, жени)
18:00ч
КАРВИНА – ДУКЛА ПРАГА (Куп на Чешка)
ДУНАЈВАРОШ – АЛБА ФЕХЕРВАР (Куп на Унгарија, жени)
ЕСТЕРХАЗИ – МТК (Куп на Унгарија, жени)
НЕКА – КИШАРДА (Куп на Унгарија, жени)
ШЕНТ ИШТВАН – ШИОФОК (Куп на Унгарија, жени)
ШОМБАТЕЛИ – ДЕБРЕЦЕН (Куп на Унгарија, жени)
ВАЦИ – ЕРДИ (Куп на Унгарија, жени)
ФРЕДРИКШТАД – АКЕР (Норвешка 1, жени)
СОЛА – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)
СТОРХАМАР – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)
АЗОТИ ТАРНОВ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)
18:15ч
ОНЕРЕД – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)
18:30ч
ЕСБЈЕРГ – АЛБОРГ (Данска 1, жени)
КРИСТИЈАНСАНД – ФАНА (Норвешка 1, жени)
МОЛДЕ – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)
ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига)
СТАЛ МИЛЕЦ – КВИЖИН (Полска Супер лига)
ШЧЕЦИН – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)
19:00ч
ХОРСЕНС – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)
ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – КАЛИШ (Полска Супер лига)
АЛИНГСАС – ГУИФ (Шведска 1)
ХАЛБИ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)
ХОВДЕ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)
ВАРБЕРГ – САВЕХОФ (Шведска 1)
ИШТАД ИФ – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)
КУНГАЛВС – ХАЈД (Шведска 1, жени)
19:15ч
КОЛСТАД – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)
19:30ч
БИТИГХАЈМ – МЕЦИНГЕН (Германија Бундес лига 1, жени)
20:00ч
ГОРЕЊЕ – РИБНИЦА (Словенија 1)
ОНЕРЕД – ЛУГИ (Шведска 1)
КАДЕТЕН – БЕРН (Швајцарија 1)
КРИЕН – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1)
ТВ ЕНДИНГЕН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)
20:30ч
ХЕРНИНГ ИКАСТ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)
БРЕСТ – НАНТ (Франција 1, жени)
БАЗЕЛ – СУР (Швајцарија 1)