Коронавирусот и понатаму ги крои распоредите во првенствата низ Европа, па оттаму и денеска нема да бидат одиграни сите натпревари кои беа во план.
Веќе е познато дека на домашна сцена ракометот е во ново мирување и денеска може да се следат дуели само во другите првенства.
Нема да има средби од европските купови, а кои дуели ќе бидат на располагање во денешната програма може да се види во продолжение од распоредот на поинтересните натпревари.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
12:00ч
АДЕМАР – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)
ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – ГВАРДИЈА ОПОЛЕ (Полска Супер лига)
13:00ч
РАНДЕРС – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)
13:45ч
САВЕХОФ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)
14:00ч
ВИБОРГ – ВЕНДИСЕЛ (Данска 1, жени)
14:30ч
КЕЛЦЕ – КАЛИШ (Полска Супер лига)
15:00ч
АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)
НФХ НИК – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)
ВАРБЕРГ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)
КРИСТИЈАНШТАД – ХАЈД (Шведска 1, жени)
15:30ч
САВЕХОФ – ЛУГИ (Шведска 1)
16:00ч
ГОГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)
БРЕСТ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)
16:10ч
СКЈЕРН – АЛБОРГ (Данска 1)
17:00ч
ИВРИ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)
ЦИСНЕ – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)
БЕКЕЛАГЕТ – НАРБО (Норвешка 1)
СТ. ГАЛЕН – КАДЕТЕН (Куп на Швајцарија)
17:15ч
ПСЖ – ЛИМОЖ (Франција 1)
18:00ч
ДУБОЧИЦА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)
КИКИНДА – ПРОЛЕТЕР (Србија Супер лига)
ЕСБЈЕРГ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)
ПАРИЗ 92 – НАНТ (Франција 1, жени)
18:30ч
ЕСЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)
СИНФИН – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)
19:00ч
РУДАР КОСТОЛАЦ – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)
ШАМОТ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига)
ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – НАВА (Шпанија Асобал)
ВИЉА ДЕ АРАНДА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)
БРЕГЕНЦ – ЛИНЦ (Австрија 1)
19:14ч
БЈЕЛОВАР – УМАГ (Хрватска, Премиер лига)
19:30ч
ТИРОЛ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)
СПОРТИНГ – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)
20:00ч
ГОРИЦА – ПОРЕЧ (Хрватска, Премиер лига)
НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ (Србија Супер лига)
КУЕНКА – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)
20:20ч
ГРАЦ – КРЕМС (Австрија 1)
20:30ч
БЕРГИШЕР – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундеслига)
22:00ч
МАДЕИРА – ПОВОА (Португалија 1)
23:00ч
ХОРТА – ГАЈА (Португалија 1)