После вчерашните две средби во кои дојде до изненадувачки резултати денеска продолжуваат натпреварите од квалификациите за Европското првенство во машка конкуренција во 2022 година.
Репрезентациите кои се дел од овие квалификации продолжуваат со пресметките и денеска ќе имаат нови двобои, а има неколку интересни натпревари.
Први на терен се Австријците и Германците, а ова е дуелот кој ќе означи старт на возбудувањата.
Ќе биде интересно и меѓу Турција и Полска, како и меѓу Холандија и Словенија. Возбудувањата сигурно ќе ги има и тоа многу на двобојот меѓу Португалија и Исланд особено поради фактот што селекцијата на Исланд не е во најсилен состав.
Останува да се види дали ќе се одигра дуелот меѓу Црна Гора и Шведска кој се очекува исто така да донесе интересен ракомет.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
13:45ч
АВСТРИЈА – ГЕРМАНИЈА (Квалификации за ЕП 2022)
14:00ч
РУСИЈА – АРГЕНТИНА (Пријателска средба)
15:00ч
СКУРУ – СКАРА (Шведска 1, жени)
16:00ч
ФЕРЕНЦВАРОШ – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)
16:30ч
САВЕХОФ – ОНЕРЕДС (Шведска 1, жени)
17:00ч
ТУРЦИЈА – ПОЛСКА (Квалификации за ЕП 2022)
БИТИГХАЈМ – МАЈНЦ (Германија, Бундес лига 1, жени)
17:30ч
ЃЕР – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)
18:00ч
НФХ НИК – ВЕНДИСЕЛ (Данска 1, жени)
ЦРНА ГОРА – ШВЕДСКА (Квалификации за ЕП 2022)
НАНТ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)
СТ. АМАНД – ШАМБРИ (Франција 1, жени)
ТУЛОН – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)
ШИОФОК – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)
БЈАСЕН – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)
СОЛА – АКЕР (Норвешка 1, жени)
ГЕПИНГЕН – БАД ВИЛДУНГЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)
18:15ч
ХОЛАНДИЈА – СЛОВЕНИЈА (Квалификации за ЕП 2022)
18:30ч
ХЕРНИНГ ИКАСТ – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)
ОДЕНЗЕ – РАНДЕРС (Данска 1, жени)
ЕСТОНИЈА – БИХ (Квалификации за ЕП 2022)
КРИСТИЈАНСАНД – ФЛИНТ (Норвешка 1, жени)
ЛАРВИК – РАЛИНГЕН (Норвешка 1, жени)
19:30ч
БОРУСИЈА ДОРТМУНД – ХАЛЕ НОЈШТАТ (Германија, Бундес лига 1, жени)
ТУРИНГЕР – БЕНЗАЈМ АУЕРБАХ (Германија, Бундес лига 1, жени)
20:00ч
ХОЛСТЕБРО – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)
БУРГ ДЕ ПАЖ – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)
ДИЖОН – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)
20:15ч
ФЛЕРИ – НИЦА (Франција 1, жени)
20:30ч
ПОРТУГАЛИЈА – ИСЛАНД (Квалификации за ЕП 2022)
20:45ч
БРЕСТ – МЕЦ (Франција 1, жени)
21:00ч
ФАРСКИ ОСТРОВИ – ЧЕШКА (Квалификации за ЕП 2022).