Екипата на Чаир денеска ќе биде претставник на Македонија во натпреварите од европските купови. Чаирчанки од 18 часот играат во Европскиот куп против Наиса, а ова им е деби настап.
Овој натпревар ќе биде во центарот на вниманието денеска бидејќи се работи за интересна средба на која сигурно ќе биде интересно особено поради првото вакво искуство на поголемиот дел од девојките.
Веќе е добро познато дека нема натпревари од машките европски купови кои се играат во работни денови од оваа сезона, но затоа има голем број на шампионати низ цела Европа. Инаку, денеска се играат натпревари и од Првата машка лига.
Големиот број на натпревари, но и возбудувања, а во продолжение е изборот од најинтересните средби за денеска.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
10:00ч
БАКАУ – СУЦЕАВА (Романија 1)
ДОБРОГЕА СУД – ТЕМИШВАР (Романија 1)
12:00ч
БАРСЕЛОНА – АТЛ. ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)
ТЕКСТИЛЕЦ – КУМАНОВО (Македонија, Прва машка лига)
12:30ч
ШАМПИОН – ПРЕСПА (Македонија, Прва машка лига)
12:45ч
РЕШИЦА – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)
14:00ч
ДУНАРЕА БРАИЛА – ТЕРТНЕС (Лига на Европа, жени)
СКУРУ – КУНГАЛВС (Шведска 1, жени)
14:15ч
ВАРДАР НЕГОТИНО – МАКЕДОНИЈА ЃП (Македонија, Прва машка лига)
14:30ч
ЛЕМВИГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)
ЧСМ БУКУРЕШТ – СТЕАУА (Романија 1)
14:45ч
ДРАЧЕВО – РИНИА М (Македонија, Прва машка лига)
15:00ч
РИНГСТЕД – СКЈЕРН (Данска 1)
ФИЛИНГЕН – ФЈЕЛХАМЕР (Норвешка 1)
ЛАДА ТОЉАТИ – АЛИСА УФА (Русија Супер лига, жени)
ИФК ИШТАД – САВЕХОФ (Шведска 1)
ХОВДЕ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)
15:30ч
МОРС – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)
БОТОШАНИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)
КАЛАРАСИ – БАЈА МАРЕ (Романија 1)
16:00ч
МЕЦ – КРИМ (Лига на шампиони, жени)
МОЛДЕ – ХИПО (Лига на Европа, жени)
АВАНКА – БЕНФИКА (Португалија 1)
МАДЕИРА – ПОРТО (Португалија 1)
ХЕЛСИНБОРГ – ВАРБЕРГ (Шведска 1)
16:10ч
АЛБОРГ – ГОГ (Данска 1)
16:30ч
ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – МЕТАЛУРГ РА (Македонија, Прва машка лига)
17:00ч
РАДНИЧКИ – ШАМОТ (Србија Супер лига)
АДЕМАР – СИНФИН (Шпанија Асобал)
В. ВИЕНА – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)
ТУН – НОТВИЛ (Европски куп, жени)
АРЕНДАЛ – НАРБО (Норвешка 1)
КИЧЕВО 2020 – БОРЕЦ (Македонија, Прва машка лига)
17:15ч
ЧУРГО – ОРОШАЗИ (Унгарија 1)
БУЗАУ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)
17:30ч
БОА ХОРА – ХОРТА (Португалија 1)
18:00ч
КИКИНДА – ДУБОЧИЦА (Србија Супер лига)
ОБИЛИЌ – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)
ПРОЛЕТЕР – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)
ВОЈВОДИНА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)
АЛПЛА ХАРД – ТИРОЛ (Австрија 1)
БУДУЌНОСТ – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)
ЃЕР – ОДЕНЗЕ (Лига на шампиони, жени)
КРИСТИЈАНСАНД – ЧСМ БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, жени)
АЦГЕРСДОРФ – ТУРИНГЕР (Лига на Европа, жени)
ЧАИР – НАИСА (Европски куп, жени)
ВУШТИЈА – ИСТОГУ (Европски куп, жени)
МАЈА ИСМАИ – АКВА САНТАС (Португалија 1)
18:30ч
ВЕЦЛАР – КИЛ (Германија, Бундес лига)
МОРАЦО КАЊАС – ГРАЊОЛЕРС (Шпанија Асобал)
БРАГА – БОАВИСТА (Португалија 1)
18:45ч
ПАРТИЗАН – СКОПЈЕ 2020 (Македонија, Прва машка лига)
19:00ч
ДАНКЕРК – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)
ТРЕМБЛЕ – ИВРИ (Франција 1)
ДУБРАВА – ПОРЕЧ (Хрватска 1)
ДУБРОВНИК – ГОРИЦА (Хрватска 1)
ВАРАЖДИН – СЕСВЕТЕ (Хрватска 1)
СПАЧВА – УМГА (Хрватска 1)
ДОБОВА – ИЗОЛА (Словенија 1)
Ј. ОРМОЖ – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)
РИБНИЦА – КРКА (Словенија 1)
ЦРВЕНКА – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија Супер лига)
МЕТАЛОПЛАСТИКА – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)
ГВАДАЛАХАРА – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)
ЛА РИОХА – ЦИСНЕ (Шпанија Асобал)
ГАЈА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)
САНЈОАНЕНСЕ – ВИТОРИЈА (Португалија 1)
19:15ч
ЈЕХОНА – АЕРОДРОМ (Македонија, Прва машка лига)
20:00ч
НИМ – КРЕТЕЈ (Франција 1)
АОН ФИВЕРС – ГРАЦ (Австрија 1)
ПОВОА – СПОРТИНГ (Португалија 1)
20:20ч
БАРНБАХ – ЛИНЦ (Австрија 1)
20:30ч
БАЛИНГЕН – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)