Според распоредот за одигрување на натпреварите низ цела Европа за денеска се предвидени голем број на дуели.
Меѓу оние ракометари кои денеска ќе се најдат на терен се и неколку од македонските интернационалци.
Во првенството на Франција на терен е Кирил Лазаров, во Германија Жарко Пешевски, а во Португалија Никола Митревски.
Каков е изборот за денеска можете да погледнете во продолжение.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
10:00ч
ВАСЛУИ – СУЦЕАВА (Романија 1)
12:45ч
РЕШИЦА – ТЕМИШВАР (Романија 1)
15:30ч
БУЗАУ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)
ЧСМ ФОЧАНИ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)
16:00ч
ДИНАМО АСТРАХАН – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)
16:30ч
САРАТОВ – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига)
17:25ч
ЧСМ БУКУРЕШТ – БАЈА МАРЕ (Романија 1)
17:30ч
ЃЕНЃЕШ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)
18:00ч
ЧЕГЛЕДИ – ВЕСПРЕМ ККФТ (Унгарија 1)
ФРЕДРИКСТАД – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1, жени)
18:15ч
СКАНДЕРБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)
ДОБРОГЕА СУД – КАЛАРАШ (Романија 1)
18:30ч
КОПЕНХАГЕН – РАНДЕРС (Данска 1, жени)
ФАНА – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)
ЛАРВИК – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)
РАЛИНГЕН – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)
ЦСКА МОСКВА – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)
19:00ч
БЕРГИШЕР – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)
ФЛЕНЗБУРГ – НОРДХОРН (Германија Бундес лига)
МИНДЕН – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)
ШТУТГАРТ – ЕСЕН (Германија Бундес лига)
СОНДЕРЈИСКЕ – МОРС (Данска 1)
ХОРСЕНС – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)
ГУИФ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)
КРИСТИЈАНШТАД – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)
ХОВДЕ – ОНЕРЕД (Шведска 1)
ВАРБЕРГ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)
19:30ч
НФХ НИК – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)
КРИЕНС – ЕНДИНГЕН (Швајцарија 1)
СТ. ГАЛЕН – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)
ТУН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)
19:45ч
БЕРН – ЦИРИХ (Швајцарија 1)
20:00ч
БИДАСОА ИРУН – АДЕМАР (Шпанија Асобал)
НАВА – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)
ХЕРНИНГ ИКАСТ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)
ВИТОРИЈА – МАДЕИРА (Португалија 1)
СУР – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (Швајцарија 1)
20:30ч
КРЕТЕЈ – ШАРТР (Франција 1)
ИВРИ – ДАНКЕРК (Франција 1)
НАНТ – ТУЛУЗ (Франција 1)
НИМ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)
ЦИСНЕ – КУЕНКА (Шпанија Асобал)
ГВАДАЛАХАРА – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)
СКАНДЕРБОРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)
21:00ч
АКВА САНТАС – БРАГА (Португалија 1)
БЕЛЕНЕНСЕС – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)
БОАВИСТА – ГАЈА (Португалија 1)
СПОРТИНГ – АВАНКА (Португалија 1)
21:30ч
СИНФИН – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)
БЕНФИКА – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)
ПОРТО – БОА ХОРА (Португалија 1)