🔴ВО ЖИВО🔴 Романија – Македонија

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска ќе го одигра вториот пријателски дуел со Романија.

Двете репрезентации вчера ја одиграа првата „контролка“ зад затворени врати, а денешниот дуел е отворен за јавноста.

Како што е познато, македонската репрезентација и на овој дуел нема да настапи во комплетен состав.

Натпреварот меѓу „црвено-жолтите“ и Романија ќе се одигра со почеток од 16:30 часот, а може да го гледате ТУКА.