📷 Уште една свадба во Пролет – и Доне Мајнов „рипна во тавче“

По Давор Палевски, кој правеше свадба минатиот викенд, денеска на „лудиот камен“ стапна уште еден ракометар на Пролет.

Станува збор за десниот бек Доне Мајнов, кој се ожени со Симона Стефковска и направи свадбена веселба.

На свадбата покрај другите гости, беа присутни многумина од соиграчите на Мајнов од составот на Пролет, поранешни и сегашни.

Мајнов своевремено беше дел од Металург, пред да премине во Пролет во 2015 година и каде комплетираше девет сезони.