Odinn Thor RIKHARDSSON, Montenegro vs Iceland, Men's EHF EURO 2024 Germany, Munich, Germany, 14.01.2024, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

🎥ЕХФ ги избра најдобрите голови и одбрани од главната фаза на ЕП!

На Европското првенство 2024 кое се одржува во Германија во рамки од групната и главната фаза видовме многу атрактивни погодоци, потези, одбрани…

Медиа тимот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги избра најдобрите пет погодоци и одбрани од главната фаза на континенталниот собир.

Најдобриот гол моментално го има репрезентативецот на Исланд, Один Тон Рикардсон, додека австрискиот голман Константин Местл е автор на најдобрата одбрана.