Јована Живковска останува верна на Куманово

Левото крило Јована Живковска ќе остане во Куманово уште една сезона, откако ја продолжи соработката со нејзиниот матичен клуб.

Претходно раководството на Куманово ги обнови договорите со крилата Пена Граматова и Наташа Нолевска.

На тренерската позиција доаѓа Драгана Ристова, која ќе се обиде да го врати Куманово на македонскиот трон, а клубот се засили и со бекот Габриела Величковска.

Куманово се најде во групата А и ќе игра против Спартак, Скопје, Шампион, Гевгелија, Чаир, Вардар и Пелистер.

Поранешниот македонски првак ќе биде активен и на меѓународна сцена во Европскиот Куп каде ќе игра со израелскиот Макаби Аразим.