Целје против ГОГ уште на стартот за интересна Лига на Европа (ФОТО)

Ждрепката која беше одржана денеска за стартот на сезоната во Европските купови донесе интересни двојки за Лигата на Европа и Европскиот куп и во машка и во женска конкуренција.

Тимот на Целје кој го загуби своето место во Лигата на шампионите мора и во квалификации во Лигата на Европа бидејќи Горење беше шампион на Словенија. Ривал е тимот на ГОГ кој исто така има играно во Лигата на шампионите.

Сепак, само за еден од овие тимови ќе има место во следната рунда.

ЛИГА НА ЕВРОПА – МАЖИ

ЛИГА НА ЕВРОПА – ЖЕНИ

ЕВРОПСКИ КУП – МАЖИ

ЕВРОПСКИ КУП – ЖЕНИ