Тренинг на неделата: Веспрем има своја победничка двојка (ФОТО)

Екипата на Веспрем минатата година не успеа на Ф4 во Келн да дојде до титулата откако загуби од тимот на Вардар, но затоа сега се работи уште за да може да се одржува формата иако првенството е завршено.

Победничкото дуел во тимот е Кент Робин Тонесен и Мирсад Терзиќ, кои со својата радост покажаа дека се прилично задоволни од сработеното на тренинзите.

Сепак, Терзиќ нема да има шанса да игра на Ф4 во Келн бидејќи го напушта клубот и следната сезона ќе игра во Висла Плоцк.

 

View this post on Instagram

 

A nyerő páros 😉 The winning pair #RedUnited

A post shared by Telekom Veszprém (@handballveszprem) on