Тренерите ја избраа магијата на Циндриќ за најдобра во сезоната (ВИДЕО)

Во изборот на одлични потези и голови во последната сезона, тренерите на тимовите од Лигата на шампионите, сепак, се одлучија за поранешниот ракометар на Металург и Вардар, Лука Циндриќ, кој сега е дел од составот на Барселона.

Циндриќ имаше неколку добри потези, а двата гола во продолжение се број 1.

Дефинитивно покажа дека се снајде одлучно во тимот на Барселона.

 

View this post on Instagram

 

🔵🔴💪

A post shared by Luka Cindric (@luka_cindric25) on